16 هزار اسلحه شکاری در کمین پرندگان
مهاجر تالاب انزلی
زمانی تالاب انزلی بهشت پرندگان مهاجر بود، اما با وجود 16 هزار اسلحه در دست شکارچیان، دیگر نمی‌توان آن را مکانی امن دانست، به همین دلیل شاهد قهر پرندگان مهاجر در این دیار هستیم.


آخرهفته‌ها گرداگرد تالاب انزلی و دیگر زیستگاه‌های پرندگان درگیلان، پر از خودروهایی است که صاحبانشان گرفتن جان پرندگان را تفریح خود می‌دانند. براساس آمار اعلام شده از سوی یکی از مسئولان محیط زیست گیلان امسال 16هزار اسلحه شکاری درگیلان مجوز گرفته و پروانه شکار دارند، مسأله‌ای که موجب اعتراض سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی و دوستداران طبیعت شده است.
«هوشنگ اسماعیل نیا»رئیس هیأت مدیره انجمن طرفداران توسعه انزلی در گفت‌و‌گو با ایرنا گفت: هجمه شدید به پرندگان، تالاب انزلی را از محلی امن برای زمستان گذرانی به قتلگاه پرندگان تبدیل کرده است.
اسماعیل نیا، با اشاره به اینکه سال هاست شاهد ورود دسته‌های بی‌شمار پرندگان مهاجر در انزلی نیستیم، افزود: صدور این تعداد مجوز، همین اندک پرندگان را نیز از تالاب فراری می‌دهد.در گذشته شکارچیان افراد محلی بودند که از این راه امرار معاش کرده یا بخشی از غذای خانواده شان را تأمین می‌کردند، اما اکنون عده‌ای تنها برای تفریح و وقت گذرانی به کشتن پرندگان دست می‌زنند.
وی متذکر شد: اداره محیط زیست که ادعای حمایت از حیوانات را دارد، نباید اجازه صدور این تعداد مجوز شکار را بدهد.البته کارشناسان محیط زیست اذعان دارند که این تعداد مجوز، بسیار فراتر از توان زیستی منطقه است.