انجمن طرفداران توسعه بندرانزلی

انجمن طرفداران توسعه بندرانزلی

نهادی مدنی، غیردولتی، غیرسیاسی، غیر انتفاعی و بدون وابستگی به گروه های حزبی، قومی، نژادی و ایدئولوژیک بدون وابستگی به گروه های حزبی، جناحی، قومی و عقیدتی

آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

مدیریت شهری در انزلی بسیار ضعیف است

سه شنبه, ۲۵ آبان ۱۳۹۵، ۰۲:۵۶ ب.ظ

مدیریت شهری در انزلی بسیار ضعیف است.

21     Image result for ‫شهردار ناحیه 2 انزلی مهندس مصلح‬‎

  از یک ماه گذشته به طور هماهنگ صدای نارضایتی از مدیریت شهری  و به ویژه شهرداری انزلی برخاسته است این  در حالی  است که قبلاً همه اعتراضات و گله مندی ها با بی توجهی مسئولین شهری ، خبر از دوران خوش پیشرفت و توسعه شهری داشت و شهرداری  در رتبه بندی های اعلامی از سوی شهرداری  اولین و برترین و   .... معرفی می شد  ، از هبه های مختلف  از سوی شهردار و شورای شهر برای تیم محبوب ملوان تا  200 میلیون تومان هزینه جشنواره تالابی  و   200 میلیون تومان  دیگر به صورت  وام  قرض الحسنه به فرمانداری  انزلی برای پرداخت  حقوق ناجیان غریق  تا پرداخت  6 میلیارد تومان دین شرکت فائق صدف شمال به مدیر عاملی علی نوری زاده  پیمانکار آسفالت برای لکه گیری خیابان های انزلی با تغییر ردیف های بودجه در فروردین 95 و بازخواست از واحد حقوقی شهرداری در پاسخگویی به محکومیت شهرداری در دعاوی حقوقی  تا جلوگیری از ضرر و زیان های پرسنل و مسئولین شهرداری  که مسبب محکومیت در دعاوی حقوقی  و پرداخت خسارت به شاکیان را به دنبال دارد ، از توقیف ماشین آلات شهرداری در طی سال  و رفع توقیف باپادرمیانی شورای تامین ، از بی برنامگی  در رفع مشکلات  آبگرفتگی سطح شهر در پرباران ترین شهر کشور ،  تا آلودگی زیست محیطی تا مدیریت  پسماند و زباله که بدون بازیافت مناسب ، با تفکیک در مقصد  روبرو ست  و شیرابه های زباله  تصفیه نشده  که به تالاب سرازیر می شود   تا طرح های تجهیز کارخانه کمپوست انزلی که  کود تولیدی آن فاقد کیفیت لازم  حتی برای استفاده در فضای سبز شهری است   تا تصفیه فاضلاب تا  لایروبی تالاب  همه و همه  به صورت کپسولی و با  بسته بندی های حمایتی و تبلیعاتی برخوردار بود . واینک  باز توقف برنامه های عمرانی به دلیل حذف ردیف بودجه

اما اکنون صدای اعتراض امام جمعه انزلی در زمینه شفافیت اطلاع رسانی و مخالفت با تعطیلی دفتر  خبرگزاری ایرنا انزلی ،

ضعف مدیریت پسماند  و آبگرفتگی معابر  و وضعیت نابسامان آسفالت خیابان ها  و همچنین مشکلات  ایجادشده دربلوار روبروی مصلی انزلی برای عبور و مرور شهروندان پیاده و سواره برخاسته است . اینک  نظر خوانندگان محترم را به سخنرانی روز جمعه ، امام جمعه محترم شهر انزلی در این خصوص به نقل از سایت انزلی کلاب جلب می کنیم  .  

انزلی کلاب  - 21  آبان 1395

              امام جمعه انزلی: همانطور که نماینده محترم گفتند مدیریت شهری در انزلی بسیار ضعیف است

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان با بیان اینکه در نظام اسلامی مسئولان خدمتگزار مردم هستند و نه ارباب مردم تصریح کرد: در جامعه اسلامی انسان مومن نباید برای اینکه کارش انجام شود مقابل مسئول گردن خم کند ، این با مبانی و اصول اسلامی همخوانی ندارد.

وی با اشاره به اینکه اگر کوتاهی دیده شد باید گفته شود تصریح کرد: به امیرالمومین توصیه می کردند که تا ریشه ی حکومتت محکم نشده با معاویه مبارزه نکن ، هر زمان حکومتت قوی شد به مبارزه با او برخیز اما امیرالمومنین مصلحت اندیشی نکرد و حتی یک لحظه نیز سکوت در مقابل ظلم را نپذیرفت.

امام جمعه بندرانزلی در ادامه سخنان خود به برگزاری نمایشگاه مطبوعات اشاره کرد و گفت: مطبوعات وابسته به هر جریانی که هستند باید در مدار قانون حرکت کنند ، باید صداقت و شفافیت در هر رسانه مورد توجه و عمل قرار گیرد لذا انتشار برخی مطالب کذب و نشر اکاذیب پسندیده نیست.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین آزادی بیان را نیز بسیار مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: آزادی بیان باید هم برای منتقدین و هم برای موافقین باشد ، نمی شود که دهان منتقدین را بست و آنان را به بار ناسزا بگیریم اما از موافقین حمایت کنیم ، خوب اگر خوب است باید برای همه خوب باشد و عدالت رعایت شود.

فرماندار و نماینده شهرستان مانع تعطیل خبرگزاری ایرنا در انزلی شوند/ از صدا سیما گیلان به دلیل کوتاهی هایش گلایه داشته و دارم

وی همچنین به تعطیلی خبرگزاری ایرنا در انزلی نیز اشاره و اظهار کرد: برخی ها در پشت پرده و استفاده از ارتباطات خود در تلاش هستند که این خبرگزاری را به شهری دیگر ببرند که من از همین جایگاه از فرماندار و نماینده محترم شهرستان می خواهم که مانع این کار شوند.

امام جمعه بندرانزلی متذکر شد: شهرستان انزلی از شهرستانی که شما می خواهید این خبرگزاری را به آنجا ببرید چیزی کم ندارد ، وجود چندین اداره ی کل در انزلی نشان از جایگاه بالای این شهرستان در استان است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین بار دیگر با انتقاد از عملکرد ضعیف صداو سیما مرکز گیلان در انزلی تاکید کرد: از صدا و سیمای گیلان گلایه داشته و دارم ، چندین بار با شما مردم نیز این گلایه خود را در میان گذاشته ام ، اما هیچ اثری در مسئولان مربوطه نکرده است ، خلا و کمبود انعکاس اخبار انزلی در رسانه استان وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به سخنان خود در دوهفته گذشته، پیرامون مشکلات شهرستان تصریح کرد: بعد از سخنان بنده برخی از مسئولان جویای مشکلات مطروحه شدند ، اما تا به امروز هیچ نتیجه ای ندیدیم.

مدیریت شهری در انزلی بسیار ضعیف است/ پیمانکار جدید کارخانه کمپوست انزلی عملکرد بسیار نامطلوبی دارد

خطیب جمعه انزلی همچنین به سخنان و گلایه نماینده و فرماندار محترم شهرستان از مدیریت ضعیف شهری نیز اشاره کرد و افزود: هماهنطور که نماینده و فرماندار محترم نیز درهفته اخیر گفتند ، مدیریت شهری در انزلی بسیار ضعیف است و دیگر این را همه می دانند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین درادامه بحث بازیافت و کمپوست زباله را دیگر مشکل جدید شهرستان انزلی دانست و تاکید کرد: پیمانکار جدید این مجموعه عملکرد بسیار نامطلوبی داشته و از حیث محیط زیستی نیز تخلفاتی دارد و همه این کوتاهی ها دلیلی شد که رتبه یک بازیافت زباله و کمپوست انزلی در استان به رتبه ده سقوط کند.

وی خطاب به مسئولان مربوطه نیز گفت : چرا بر کار شهرستان نظارت نمی کنید ؟مگر برای این پروژه از بیت المال هزینه نشده است ، دلیل این عدم نظارت ها چیست؟

امام جمعه بندرانزلی به شکایات نمازگزاران در خصوص بلوار روبرو مصلی نیز اشاره و اظهار کرد: به دلیل اینکه می خواهند جلو مصلی پل عابر پیاده بزنند با احداث بلواری به این بلندی مانع رفت و آمد مردم به مصلی شده اند ، بارها مکاتبه کردیم ، معاون عمرانی فرماندار، اعضای شورای شهر و چند کارشناس نیز آمدند و بازدید کردند اما این مشکل بر طرف نشد.

نمی دانم چرا برخی ها در کارهای شهرستان لجاجت می کنند / آیا مسئولان انزلی از روی آسفالت این خیابان ها عبور نمی کنند؟
حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین همچنین تاکید کرد: نمی دانم چرا برخی ها در کار لجاجت و عناد ایجاد میکنند ، این نشان می دهد پشت پرده اتفاقات خاصی در حال انجام است که ما دلیلش را نمی فهمیم اما باید هرچه سریع تر شرایط عبور و مرور مردم فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به اوضاع نامناسب آسفالت در برخی از نواحی شهرستان نیز گفت: آیا مسئولان این شهر از این خیابان ها عبور نمی کنند؟ این خسارت ها به بیت المال و اموال مردم است ، مسئولان مربوطه در قبال کار خود مسئولیت دارند.

وی با بیان اینکه نمی خواهم کسی را مسئول این کوتاهی ها معرفی کنم افزود: هر کسی که مسئول این اتفاقات است احساس مسئولیت ندارد ، این کوتاهی ها برای ما جای سئوال است ، اینها اموری نیست که راه چاره نداشته نداشته باشد و نیاز به اعتبارات کلان نیز ندارد.

تغییر در ریاست جمهوری امریکا تاثیری در سیاست های جمهوری اسلامی ندارد

امام جمعه بندرانزلی در پایان با اشاره به انتخاب رییس جمهور آمریکا و وجود افشاگری های درمناطرات دوطرف افزود: چهره حقیقی آمریکا برای دنیا افشا شد و برای ما نیز تفاوتی ندارد که چه کسی رئیس جمهور آمریکا باشد .

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین با تاکید براینکه انتخاب افراد درآمریکا تغییری درسیاست های داخلی ما ایجاد نمی کند تصریح کرد:درصورتی سیاست جمهوری اسلامی ایران نسبت به آمریکا تغییر می کند که آمریکایی ها سر عقل بیایند و دست از بدعهدی ها بردارند.

روابط عمومی دفتر امام جمعه بندرانزلی

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۸/۲۵
کمیسیون عمران انجمن طرفداران توسعه بندرانزلی

نظرات  (۱)

جناب صیاد گفتن باید اونقدر آمادگی ...    موضوع  : کمپین حمایت از شهردار انزلی در مقابل شورای شهر 7+ ؟ نفره
بودجه استانی تا رشت اومده یعنی چه ؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی