انجمن طرفداران توسعه بندرانزلی

انجمن طرفداران توسعه بندرانزلی

نهادی مدنی، غیردولتی، غیرسیاسی، غیر انتفاعی و بدون وابستگی به گروه های حزبی، قومی، نژادی و ایدئولوژیک بدون وابستگی به گروه های حزبی، جناحی، قومی و عقیدتی

آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

به به ی که بارک الله نشد ؟؟

دوشنبه, ۵ آبان ۱۳۹۳، ۰۹:۲۹ ب.ظ

نزدیک به چهار ماه است که از تاریخ  ابلاغیه و اخطار شهرداری محترم بندر انزلی به متخلفین و متعرضین به معابر و حریم رودخانه وا شخاصی که بدون پروانه در ملک عمومی تعرض و در مغازه های استیجاری شهرداری دخل و تصرف نموده اند و درواقع به حقوق و اموال عمومی تجاوز نموده اند  می گذرد . و روشن نیست که پرونده کمسیون ماده صد  متخلفین تشکیل شده است یا خیر .؟؟  در حالی که برابر قانون ماده 100 شهرداری ها ظرف 10 روز پس از اعلام این اخطاریه پرونده تخلف  با حضور متخلف  تشکیل شده  و از طریق دبیر خانه و طرح در تبصره  یک ماده 100 به کمسیون ارسال می گردیده است و حد اکثر ظرف دو ماه تعیین تکلیف خواهد شد .

ماده 100 _ مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم ان باید قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساختمان از شهرداری پروانه اخذ نمایند.

شهرداری می تواند از عملیات ساختمانی ساختمانهای بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه بوسیله مأمورین خود اعم از آنکه ساختمان در زمین محصور یا غیر محصور واقع باشد ، جلوگیری نماید. (شامل 11 تبصره می باشد)

تبصره 1 _ در موارد مذکور فوق که از لحاظ شهر سازی یا فنی و بهداشتی ، قلع تأسیسات و بناهای خلاف مشخصات مندرج در پروانه ضرورت داشته باشد یا بدون پروانه ساختمان احداث و یا شروع به احداث شده باشد به تقاضای شهرداری موضوع در کمیسیونهائی مرکب از نماینده وزارت کشور به انتخاب وزیر کشور و یکی از قضات دادگستری به انتخاب وزیر دادگستری و یکی از اعضای شورای اسلامی شهر مطرح می شود. کمیسیون پس از وصول پرونده به ذینفع اعلام می نماید که ظرف ده روز توضیحات خود را کتباً ارسال دارد ، پس از انقضاء مدت مذکور کمیسیون مکلف است موضوع را با حضور نماینده شهرداری که بدون حق رأی برای ادای توضیح شرکت می کند ظرف مدت یکماه تصمیم مقتضی برحسب مورد اتخاذ کند .

در صورتی که تصمیم کمیسیون بر قلع تمام یا قسمتی از بنا باشد مهلت مناسبی که نباید از دو ماه تجاوز کند تعیین می نماید.

شهرداری مکلف است تصمیم مذبور را به مالک (متخلف)ابلاغ کند . هرگاه مالک در مهلت مقرر(2 ماه ) اقدام به قلع بنا ننماید شهرداری رأساً اقدام کرده و هزینه آن را طبق مقررات آئین نامه اجرای وصول عوارض از مالک دریافت خواهد نمود.

اکنون روشن نیست که چرا پس از گذشت چها ماه نتیجه ای از اقدام احیانا نمادین شهرداری که تشویق های ما و شهروندان را نیز به همراه داشته است به نتیجه ننشسته است.

و متاسف شدیم که پس آن به به هایی که گفتیم و حمایتهایی که کردیم به  بارک الله گفتن نینجامید .؟؟؟؟

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۸/۰۵
کمیسیون عمران انجمن طرفداران توسعه بندرانزلی

نظرات  (۱)

بنظر میرسد اراده ای برای اجرای قانون درمدیریت شهری وجودندارد.این اخطارهم جهت ساکت کردن افکارعمومی بوده تاشاید مردم اینهمه حقوق پایمال شده خودرابفراموشی بسپرند

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی