برگ ریزانی دیگر از شاخسار  باشگاه فرهنگی  ورزشی ملوان 
 انعکاس سه گزارش خبری از سایت های خبری  تابناک ، فارس نیوز  و  دیارمیرزا  ،  پیرامون انحلال تیم فوتبال بانوان ملوان  در سطور زیرین آمده است ، گفتنی است که تا کنون هیچ اطلاعیه و بیانیه ای از سوی  نماینده محترم مجلس شورای  اسلامی بندرانزلی ، رئیس هیئت مدیره ، رئیس شورای شهر انزلی و شهردار انزلی  صادر نشده است تا بازنشر شود . اما خبر اسفناک چنین بود :
باشگاه قدیمی انزلی در اطلاعیه ای عجیب، دختران فوتبالیست خود را متهم کرد؛

باشگاه قدیمی ملوان در بیانیه عجیب خود نوشته: «بزرگ‌ترین دلیل این تصمیم را باید در مواردی جست و جو کرد که نمی‌توان در یک جامعه اسلامی آنها را مطرح نمود. به دلایلی کاملا غیرمادی که تأکید می کنیم از بیان آنها به طور واضح در رسانه ها باید خودداری کرد، تصمیم نداریم تیم بانوان داشته باشیم». این اطلاعیه رسمی به وضوح، اتهاماتی را به فوتبالیست های دختر ملوان نسبت می دهد که در صورت اثبات، می تواند موجب تعطیلی فوتبال بانوان در ایران شود.

کد خبر:۶۱۰۲۹۹   تابناک
تاریخ انتشار:۰۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۵30 July 2016
           دلیل انحلال تیم زنان ملوان در جامعه اسلامی گفتنی نیست!     دلیل انحلال تیم زنان ملوان در جامعه اسلامی گفتنی نیست!            

اطلاعیه باشگاه ملوان درباره عدم تمایل به تیمداری در سطح فوتبال بانوان، سوژه تازه ای شد تا بار دیگر در شبکه های اجتماعی، این موضوع به سوژه داغ تبدیل شود.

به گزارش «تابناک ورزشی»، این باشگاه گیلانی اعلام کرده که تیم فوتبال بانوان منحل نشده، بلکه قصد واگذاری آن را داشتیم که حتی یک متقاضی هم پیدا نشد؛ اما نکته مهم در این اطلاعیه، اشاره صریح و البته غیرمستقیم به موضوعاتی است که در فوتبال بانوان چندین سال مطرح بود، ولی فدراسیون فوتبال و حراست وزارت ورزش از کنار آن می گذشتند.

اگر مدیران باشگاه انزلی چی، برای ادعای خود که با زبان بسته در رسانه ها منتشر کردند، سندی قوی داشته باشند، باید منتظر ضربات جبران ناپذیری به فوتبال بانوان در کشور بود؛ ضرباتی که شاید تا سال ها موجب تعطیلی فعالیت این قشر بدون امکانات شود. 

پیش از این، برخی حاشیه های جنسیتی در برخی رده های فوتبال بانوان بر آن تأیید و گفته شد، برخی از موارد اخلالگر و مشکوک با دخالت مسئولان فوتبال بانوان غربال شده و از تیم های ملی پاکسازی شدند؛ اما سال گذشته، نایب رئیس فوتبال بانوان فدراسیون به وضوح اعلام کرد، نیرو و بودجه لازم برای غربال برخی انحراف ها در فوتبال باشگاهی بانوان را نداریم! 

بخش هایی از بیانیه باشگاه ملوان را در زیر می خوانید.

«باشگاه ملوان هیچ وقت تیم بانوان خود را منحل نکرده بلکه از ماه‌ها قبل تصمیم به واگذاری این تیم گرفته بود که البته این تصمیم دلایل خاص خود را داشت؛ دلایلی که بسیاری از آنها را نمی‌توان در رسانه‌ها و برای افکار عمومی در جامعه مطرح کرد».

به گزارش سایت باشگاه ملوان؛ حجمه‌های رسانه‌ای، مصاحبه‌های غیرواقعی و عدم صداقت در مورد دلایل عدم تیمداری در سطح بانوان، باشگاه ملوان را وادار کرد طی اطلاعیه ای رسمی در مورد تیم بانوان شفاف سازی لازم را برای هواداران، افکار عمومی و رسانه‌ها داشته باشد. برای اینکه درباره تیم بانوان صحبت کنیم باید به چندین ماه قبل برگردیم (اواخر پاییز سال 94) که باشگاه ملوان بعد از جلسات متمادی و انجام کارهای کارشناسی تصمیم به «واگذاری یا همان فروش امتیاز» تیم بانوان گرفت.

باشگاه ملوان از اواسط فصل گذشته تصمیم به عدم تیمداری در حوزه بانوان گرفت، این تصمیم دلایل خاص خود را داشت و نمی‌توان آن طور که در برخی رسانه‌ها و مصاحبه برخی‌ها مطرح شده است تنها دلیل این تصمیم را به موضوعات مالی ربط داد چرا که شاید دلایل مالی کوچکترین بخش از دلایل این تصمیم بود و بزرگ‌ترین دلیل آن را باید در مواردی جست و جو کرد که نمی‌توان در یک جامعه اسلامی آنها را مطرح کرد. شاید همان دلایلی که تمام تیم‌های لیگ برتری را بر آن داشت که یا تیم فوتبال بانوان خود را منحل کنند و یا تصمیم به واگذاری آن بگیرند.
باشگاه ملوان اما راه دیگری در پیش گرفت که نه به فروش امتیاز ختم می شد و نه انحلال تیم. از ماه‌ها قبل به مدیران فوتبال استان و فدراسیون فوتبال اعلام شد که ملوان به دلایل متعددی که البته موضوع مالی کوچک‌ترین و غیرقابل توجه ترین آن بود، تصمیم دارد در حوزه بانوان فعالیتی نداشته باشد. باشگاه حتی به تمام مسئولان فوتبال استان اعلام کرد که حاضر است بدون دریافت هیچ گونه وجه نقد، امتیاز تیم بانوان را به اسپانسر یا خریدار جدید واگذار کند که البته این به معنای کنار کشیدن از تمامی مسئولیت‌هایش نیست و باشگاه همچنان به حمایت‌های معنوی یا بعضا مادی خود ادامه خواهد داد؛ اما متأسفانه تا امروز حتی یک نفر از دوستان و عزیزانی که در این چند روز دست به انتقادهای آنچنانی زده اند و به عنوان دلسوز وارد عمل شده اند، یک سرمایه گذار یا اسپانسر پیدا نشد تا این تیم بتواند همچنان به حیات خود ادامه دهد.

باشگاه ملوان تأکید می‌کند، اعلام عدم تیمداری در حوزه بانوان تصمیمی یک شبه و شتابزده نبوده و از نیم فصل سال گذشته، تقریبا همه مسئولان ورزش استان در جریان چنین موضوعی بودند و در جلسه مجمع عمومی باشگاه نیز مطرح شد. باشگاه ملوان کاملا خصوصی و از طریق اسپانسرهایی اداره می‌شوند که تماما خارج از استان حضور دارند و در این شرایط نیز باشگاه حق دارد که هزینه‌های خود را مدیریت کند؛ اما باشگاه تأکید می‌کند که مهم‌ترین دلیل عدم تیمداری در حوزه بانوان به همان مسائلی برمی گردد که نمی‌توان از آنها صحبت کرد؛ همان موضوعاتی که باشگاه های متمولی همچون سپاهان، ذوب آهن، سایپا، فولاد و پیکان یا تیم هایی پرهواداری مانند استقلال و پرسپولیس را هوشمندانه ترغیب به عدم تیمداری یا انحلال تیم‌های بانوانشان کرد.
ملوان به عنوان یک باشگاه فرهنگی ورزشی برای ورزش بانوان به خصوص فوتبال احترام و ارزش قائل است؛ اما به دلایلی کاملا غیرمادی ـ که تأکید می کنیم از بیان آنها به طور واضح در رسانه ها باید خودداری کرد ـ تصمیم ندارد در فوتبال بانوان به صورت حرفه‌ای تیمداری کند و تمام تیمداری خود را به فوتبال آماتور، آکادمیک و پایه ای بانوان البته در سطح شهرستان و استان معطوف خواهد کرد ضمن اینکه برای چندین و چندمین بار رسما اعلام می کند، حاضر است تیم فوتبال بانوان خود را بدون دریافت هیچ وجهی از سوی باشگاه به آنهایی که علاقه مند هستند در حوزه بانوان فعالیت داشته باشند واگذار کند؛ اما همچنان حتی یک علاقه مند هم پیدا نشده که در این حوزه ورود کند چرا که ورود به این حوزه، به زیرساخت هایی نیاز دارد که این زیرساخت‌ها قطعا در ورزش کشور وجود ندارد و باید به صورت ریشه ای به آن ورود کرد.
باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان بندرانزلی
یادم نمی‌رود که ایراندوست که حالا سرمربی این تیم است، به خاطر مسأله حجاب در خارج از کشور حاضر به بازی کردن نشد، آیا چنین فردی اجازه می‌دهد در تیمش مشکل اخلاقی وجود داشته باشد؟
کد خبر:۶۱۰۶۹۳
تاریخ انتشار:۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۶01 August 2016
ماجرای انحلال تیم فوتبال بانوان ملوان بعد از بیانیه‌ای که این باشگاه صادر کرد، وارد فاز جدیدی شد و واکنش تندی را از سوی اعضای این تیم و حتی پیشکسوتان فوتبال انزلی به همراه داشت.
 
به گزارش شهروند، این‌که مسئولان باشگاه ملوان در بیانیه خود انحلال این تیم را به مسائل غیراخلاقی و غیرقابل انتشار ربط داده‌اند، به نظر بیشتر برای توجیه تصمیم خودشان بود، اما شاید فکر نمی‌کردند که این صحبت‌ها برایشان گران تمام شده و حتی کار را به مراجع قانونی بکشاند. حالا باید دید که بیانیه‌ای که بانوان فوتبالیست آن را توهین به تمام بانوان ایرانی می‌دانند، درنهایت چه تبعاتی برای باشگاه ملوان خواهد داشت.
 
واکنش تند یک پیشکسوت
 
بعد از بیانیه عجیب باشگاه ملوان مبنی بر این‌که مسائل مالی کمترین نقش را در انحلال تیم بانوان این باشگاه داشته است، نصرت ایراندوست پیشکسوت فوتبال انزلی و پدر مریم ایراندوست سرمربی این تیم اولین واکنش را از خود نشان داد. در بیانیه رسمی ملوان، از مسائل پشت پرده‌ای سخن گفته شده بود که ذهن‌ها را به سمت مسائل غیراخلاقی و حضور دوجنسه‌ها در این تیم برد. ایراندوست در واکنش به طرح این مسائل می‌گوید:   «قطعاً از باشگاه ملوان و مدیرانش به خاطر صدور چنین بیانیه اهانت‌آمیزی به قوه قضائیه شکایت می‌کنم. من گلایه‌ها و شکوائیه‌هایم را هم به رئیس‌جمهوری، وزیر ورزش و دادستان عزیز و محترم انزلی ارایه خواهم کرد. در این بیانیه به نوامیس بانوان فوتبالیست اهانت شده است.»
.....................
% و نهایتا ً  واکنش نماینده مردم رشت به عنوان یک هم استانی  : %

واکنش نماینده مردم رشت به بیانیه شبهه دار باشگاه ملوان بیانیه مسئولان ملوان سخیف و ناراحت کننده و استدلال آنها کوچه‌بازاری بود/ استفاده از چنین عباراتی توهین آمیز و دور از اخلاق و شرع مقدس است/ضمن عذرخواهی رسمی از بازیکنان باید تیم احیا شود.

IMG_2534jafarzad

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماینده مردم رشت در مجلس انحلال تیم فوتبال بانوان بندرانزلی و بیانیه مسئولان این باشگاه را موجب ضربه روحی به جامعه ورزشی بانوان گیلان دانست و گفت: مسئولان این باشگاه باید برای استدلال کوچه بازاریشان از بازیکنان تیم بانوان عذرخواهی رسمی کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت, غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ضمن ابراز تأسف از انحلال تیم فوتبال بانوان بندرانزلی، گفت: تیم فوتبال بانوان بندرانزلی باعث شادابی و نشاط روحیه سایر بانوان بود و نمی‌توان آلبوم افتخارات بازیکنان آن را به‌راحتی نادیده گرفت لذا باید فعالیت آن استمرار و ادامه داشته باشد. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بانوان با رعایت ارزش‌ها در جامعه حضور دارند و حذف آنها از جامعه غیرممکن است، اظهار کرد: این تیم افتخارات بسیار زیادی را برای استان گیلان و خطه شمال کشور بدست آورده است و هم اکنون مردم این منطقه ناراحت هستند. وی پاسخ و بیانیه مسئولان تیم ملوان بندرانزلی در خصوص علل انحلال تیم بانوان را «سخیف» و «ناراحت‌کننده» توصیف کرد و ادامه داد: انتشار چنین بیانیه‌ای توجیه ندارد و استفاده از عباراتی مانند « وقتی یک کشتی در طوفان اسیر می‌شود، بار خود را خالی می‌کند»، «نمی‌توان دلایل انحلال تیم فوتبال بانوان ملوان را در یک جامعه اسلامی اعلام کرد» و غیره، توهین بسیار بزرگ و دور از اخلاق و شرع مقدس است. جعفرزاده ایمن آبادی انحلال تیم فوتبال بانوان بندرانزلی و پس از آن صدور بیانیه مسئولان این باشگاه را موجب ضربه روحی با جامعه بانوان دانست و افزود: مسئولان باشگاه بندرانزلی از استدلال کوچه بازاری استفاده کرده‌اند. این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: با توجه به اینکه این تیم افتخارات بسیار زیادی را برای استان گیلان بدست آورده است تقاضا دارم از این افراد دلجویی شده و مجددا این تیم احیا شود. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر اینکه باید عذرخواهی رسمی از بازیکنان تیم بانوان انزلی انجام شود، خاطرنشان کرد: برای کسانی که آشنا به ادبیات و اخلاق حرفه ورزش نیستند و در این عرصه مدیریت می‌کنند از ته دل متأثر و ناراحت هستم. 

مرداد ۱۲, ۱۳۹۵ 250727

http://diyarmirza.ir/1395/05

..................

انعکاس این خبر در خبرگزاری فارس 

واکنش حراست وزارت ورزش به بیانیه ملوان درباره انحلال تیم بانوان

به خاطر یک بی‌نماز در مسجد را نمی‌بندند!/ مقصر هر اتفاقی مسئولان ملوان هستند

خبرگزاری فارس: به خاطر یک بی‌نماز در مسجد را نمی‌بندند!/ مقصر هر اتفاقی مسئولان ملوان هستند

حراست وزارت ورزش به بیانیه ملوان درباره انحلال تیم بانوان واکنش تندی نشان داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، بحث انحلال باشگاه فوتبال زنان ملوان این روزها به سوژه داغ رسانه‌ها تبدیل شده است و عجیب اینکه دلایلی برای این انحلال از سوی ملوانی‌‌ها ذکر شده که جای تأمل دارد.

ملوان ابتدا در این خصوص بیانیه زیر را صادر کرد:

«باشگاه ملوان هیچ وقت تیم بانوان خود را منحل نکرده بلکه از ماهها قبل تصمیم به واگذاری این تیم گرفته بود که البته این تصمیم دلایل خاص خود را داشت؛ دلایلی که بسیاری از آنها را نمی توان در رسانه ها و برای افکار عمومی در جامعه مطرح کرد.

هجمه‌های رسانه‌ای، مصاحبه‌های غیرواقعی و عدم صداقت در مورد دلایل عدم تیمداری در سطح بانوان، باشگاه ملوان را وادار کرد طی اطلاعیه ای رسمی در مورد تیم بانوان شفاف سازی لازم را برای هواداران، افکار عمومی و رسانه ها داشته باشد. برای اینکه درباره تیم بانوان صحبت کنیم باید به چندین ماه قبل برگردیم (اواخر پاییز سال 94) که باشگاه ملوان بعد از جلسات متمادی و انجام کارهای کارشناسی تصمیم به «واگذاری یا همان فروش امتیاز» تیم بانوان گرفت.

باشگاه ملوان از اواسط فصل گذشته تصمیم به عدم تیم‌داری در حوزه بانوان گرفت، این تصمیم دلایل خاص خود را داشت و نمی توان آن طور که در برخی رسانه ها و مصاحبه برخی ها مطرح شده است تنها دلیل این تصمیم را به موضوعات مالی ربط داد چرا که شاید دلایل مالی کوچکترین بخش از دلایل این تصمیم بود و بزرگترین دلیل آنرا باید در مواردی جست و جو کرد که نمی توان در یک جامعه اسلامی آنها را مطرح کرد.

شاید همان دلایلی که تمام تیم های لیگ برتری را بر آن داشت که یا تیم فوتبال بانوان خود را منحل کنند و یا تصمیم به واگذاری آن بگیرند. باشگاه ملوان اما راه دیگری را در پیش گرفت که نه به فروش امتیاز ختم می شد و نه انحلال تیم. از ماهها قبل به مدیران فوتبال استان و فدراسیون فوتبال اعلام شد که ملوان به دلایل متعددی که البته موضوع مالی کوچکترین و غیرقابل توجه ترین آن بود تصمیم دارد در حوزه بانوان فعالیتی نداشته باشد. باشگاه حتی به تمام مسئولان فوتبال استان اعلام کرد که حاضر است بدون دریافت هیچ گونه وجه نقد امتیاز تیم بانوان را به اسپانسر یا خریدار جدید واگذار کند که البته این به معنی کنار کشیدن از تمامی مسئولیت هایش نیست و باشگاه همچنان به حمایتهای معنوی یا بعضا مادی خود ادامه خواهد داد اما متاسفانه تا امروز حتی یک نفر از دوستان و عزیزانی که در این چند روز دست به انتقادهای آنچنانی زده اند و به عنوان دلسوز وارد عمل شده اند، یک سرمایه گذار یا اسپانسر پیدا نشد تا این تیم بتواند همچنان به حیات خود ادامه دهد.

باشگاه ملوان تاکید می کند اعلام عدم تیمداری در حوزه بانوان تصمیمی یک شبه و شتابزده نبوده و از نیم فصل سال گذشته تقریبا تمامی مسئولان ورزش استان در جریان چنین موضوعی بودند و در جلسه مجمع عمومی باشگاه نیز مطرح شد. باشگاه ملوان به طور کاملا خصوصی و از طریق اسپانسرهایی اداره می شوند که تماما خارج از استان حضور دارند و در این شرایط نیز باشگاه حق دارد که هزینه های خود را مدیریت کند اما باشگاه تاکید می کند که مهمترین دلیل عدم تیمداری در حوزه بانوان به همان مسایلی برمی گردد که نمی توان از آنها صحبت کرد، همان موضوعاتی که باشگاه های متمولی همچون سپاهان، ذوب آهن، سایپا، فولاد و پیکان یا تیم هایی پرهواداری مانند استقلال و پرسپولیس را هوشمندانه ترغیب به عدم تیمداری یا انحلال تیم های بانوانشان کرد.

ملوان به عنوان یک باشگاه فرهنگی ورزشی برای ورزش بانوان به خصوص فوتبال احترام و ارزش قایل است اما به دلایلی کاملا غیرمادی که تاکید می کنیم از بیان آنها به طور واضح در رسانه ها باید خودداری کرد، تصمیم ندارد در فوتبال بانوان به صورت حرفه ای تیمداری کند و تمام تیمداری خود را به فوتبال آماتور، آکادمیک و پایه ای بانوان البته در سطح شهرستان و استان معطوف خواهد کرد ضمن اینکه برای چندین و چندمین بار به صورت رسمی اعلام می کند حاضر است تیم فوتبال بانوان خود را بدون دریافت هیچ وجهی از سوی باشگاه به آنهایی که علاقه مند هستند در حوزه بانوان فعالیت داشته باشند واگذار کند اما همچنان حتی یک علاقه مند هم پیدا نشده است که در این حوزه ورود کند چرا که ورود به این حوزه نیاز به زیرساختهایی دارد که این زیرساختها قطعا در ورزش کشور وجود ندارد و باید به صورت ریشه ای به آن ورود کرد.»

پس از این بیانیه نصرت ایراندوست پیشکسوت باشگاه ملوان این باشگاه را تهدید به شکایت کرده و در مصاحبه‌ای انتقادی با خبرگزاری فارس گلایه‌هایی را مطرح کرد:

ایراندوست در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با اشاره به صدور بیانیه باشگاه ملوان در مورد انحلال تیم بانوان این باشگاه و اینکه باشگاه اعلام کرده دلایل این انحلال را نمی‌تواند رسانه‌ای کند، گفت: روز گذشته مصادف با شهادت امام جعفر صادق(ع) بود و متأسفم که چنین بیانیه‌ای از سوی باشگاه ملوان صادر شد. در فصل گذشته بارها خبرنگاران و رسانه‌های مختلف به من تلفن کردند تا در مورد شرایط ملوان صحبت کنم، حتی بعد از سقوط ملوان هم حاضر نشدم صحبتی علیه باشگاه انجام دهم، زیرا نمی‌خواستم آرامش را از مردم انزلی و شهرم بگیرم، نمی‌خواستم هواداران ناراحت ملوان را عصبانی‌تر کنم، اما متأسفم که باشگاه ملوان در سالروز شهادت یک امام بزرگوار اطلاعیه و بیانیه‌ای صادر می‌کند که جای تأسف دارد. واقعاً از خواندن جملاتی که در این اطلاعیه آمده است متأسف و شرمگین هستم.

وی افزود: قطعاً از باشگاه ملوان و مدیرانش به خاطر صدور چنین بیانیه اهانت‌آمیزی به قوه قضائیه شکایت می‌کنم. من گلایه‌ها و شکوائیه‌هایم را هم به رئیس‌جمهور، وزیر ورزش و دادستان عزیز و محترم انزلی ارائه خواهم کرد. در این بیانیه به نوامیس بانوان فوتبالیست اهانت شده است، من سال‌ها در کنار تیم بانوان به‌عنوان پدر و برادر حضور داشته‌ام، دخترم سرمربی این تیم بوده است، من هم در کنار دخترم مدیر فنی تیم بوده‌ام، تیم فوتبال بانوان ملوان، بانوانی محجبه و پاکدامن دارد، پرچمدار کشورمان در المپیک برزیل یک بانوی محجبه قهرمان است، اما متأسفم که باشگاه ملوان چنین بیانیه‌ اهانت‌آمیزی را منتشر می‌کند.

ایراندوست در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد: احساس می‌کنم باشگاه ملوان حالا که پژمان نوری و مازیار زارع را از دست داده می‌خواهد با سوق دادن موضوع به سمتی دیگر، خیلی چیزها فراموش شود، درحالی‌که خواهر پژمان نوری، همسر هادی تأمینی در این تیم بازی می‌کردند. تیم فوتبال ملوان متعلق به همه مردم ایران بود، بانوان پاکدامن از تمام کشور، از ایلام و اردبیل و ایذه در آن حضور داشتند و بازی کرده‌اند، بعد آقایان بیانیه می‌دهند که انحلال تیم بانوان ملوان به خاطر پول نبوده است.

سرمربی اسبق تیم فوتبال ملوان انزلی با اشاره به مشکلات مالی تیم بانوان ملوان گفت: اگر به خاطر پول تیم بانوان ملوان منحل نشده، پس چرا فقط 20 درصد دستمزد بازیکنان این تیم پرداخت شده است. دختر من در این باشگاه کار کرده، آیا یک‌بار حرف پول زده است، یک بانوی دیگر که 5 سال خانم گل مسابقات شده، به‌جای 35 میلیون تومان 6-5 میلیون تومان دستمزد گرفته است. آنها در گرما و سرما و یخبندان و گِل تمرین کردند و متأسفم برای مدیرانی که در باشگاه ملوان هیچ آشنایی با زیرساخت‌های ورزش انزلی ندارند.

ایراندوست تصریح کرد: رئیس هیأت‌مدیره باشگاه به بانوان قول داده بود که امسال تیم بانوان ملوان بدون دغدغه قهرمان شود، اما روز گذشته شاهد صدور بیانیه‌ای علیه دختران شایسته ایران بودیم، دختران شایسته‌ای که از تمام ایران در ملوان بازی می‌کردند. رهبر ما در انزلی بیان فرمودند که زن و مردش قهرمان هستند، اما آقایان چنین بیانیه‌ای صادر می‌کنند.

وی با اشاره به شهادت برادرش گفت: برای اولین بار می‌خواهم در رسانه‌ها بگویم من برادر شهید هستم، تاکنون از من نشنیده بودید که بگویم برادرم شهید شده چون دوست نداشتم فکر کنند می‌خواهم خودم را به این‌طرف و آن‌طرف وصل کنم. در 36 سال پس از انقلاب شکوهمند اسلامی هیچ‌گاه خودم را به جایی وصل نکردم، اما بیانیه آقایان باعث شد برای اولین بار در رسانه‌ها بگویم من برادر شهیدم و برادرم در کربلای 5 شهید شد تا به نوامیس ایران بی‌احترامی نشود. او برای دفاع از نوامیس ایرانی شهید شد و اکنون که اسم او را می‌آورم بغض گلویم را می‌فشارد (در این لحظه نصرت ایراندوست شروع به گریه کرد).

سرمربی اسبق تیم فوتبال ملوان انزلی افزود: من سه دسته‌گل در خانه دارم، دختران من در سال 1379 مادرشان را از دست دادند و حالا شاهد چنین بیانیه اهانت‌آمیزی هستیم. مدیران باشگاه ملوان باید در دادگاه پاسخ‌گو باشند.

ایراندوست با اشاره به اینکه نمی‌خواست سکوتش را بشکند، گفت: از هواداران عزیز ملوان عذرخواهی می‌کنم از برادر عزیزم مایلی‌کهن که آمده تا تیم ملوان را بسازد، عذرخواهی می‌کنم، اما دیگر نمی‌توانستم در قبال این بیانیه سکوت کنم و مجبور شدم در این برهه حساس صحبت‌هایی را بیان کنم.

بر همین اساس رضا حسنی‌خو، مدیرکل حراست وزارت ورزش نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و در گفت و گو با خبرنگار ورزشی فارس اظهار داشت: در مجموع مطرح کردن این موضوع در جامعه کار درستی نیست. ضمن اینکه هیچگاه به خاطر یک بی نماز در مسجد را نمی‌بندند. معتقدم شاید یکی دو نفر مشکل داشتند اما نباید به خاطر آن یک نفر، صورت مساله را پاک می‌کردند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد بسط چنین مباحثی به این شکل در جامعه و مطرح کردن آن، کار منطقی و عاقلانه‌ای نیست و مسئولان مربوطه باید با آن برخورد کرده و پس از اصلاح مواردی که وجود دارد، این تیم به کارش ادامه دهد.

حسنی‌خو درباره اینکه در بیانیه ملوان این طور ذکر شده که بزرگترین دلیل انحلال باید در مواردی جست و جو کرد که نمی توان در یک جامعه اسلامی آنها را مطرح کرد، گفت: اگر مسائلی که عنوان می‌شود وجود داشته باشد، مقصر مسئولان تیم هستند. آنها چرا اجازه دادند کار به اینجا برسد؟ این موضوع برای یک روز و دو روز نبوده و بالاخره یک دورانی را گذرانده که دوستان باید توجه می کردند تا این مشکل پیش نیاید.