انجمن طرفداران توسعه بندرانزلی

انجمن طرفداران توسعه بندرانزلی

نهادی مدنی، غیردولتی، غیرسیاسی، غیر انتفاعی و بدون وابستگی به گروه های حزبی، قومی، نژادی و ایدئولوژیک بدون وابستگی به گروه های حزبی، جناحی، قومی و عقیدتی

آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

فک دریای خزرحاملان نماد حفاظت از محیط زیست و حامیان دریای کاسپین مورد استقبال مردم و مسئولین بندرانزلی قرار گرفتند الهام سادات اصغری رکورد دار شنای 18 کیلومتر دریائی کشور و دانیال توحیدی قهرمان قایقرانی کشور به همراه امیر شیرازی دامپزشک حیاط وحش و کارست وندرمولن، عضو هیات مدیره گروه تحقیقاتی و بازتوانی سگهای دریائی از کشور هلند و آرش خیراندیش مسئول کمیته محیط زیست انجمن گردشگران ورزشی کشور، به سرپرستی و مدیریت حّر منصوری فعال محیط زیست، در مسیر حمل نماد پایدار محیط زیست و حمایت از فک دریایی کاسپین از میانکاله استان مازندران به جمهوری آذربایجان، پس از 3 هفته وارد بندرانزلی شدند و طی مراسمی مورد استقبال قرار گرفتند.

مراسم استقبال از این کنش گران محیط زیست که در ساعت 2 بعدازظهر 16 آذرماه 92 به همت خانم مهندس لیلا مسروری خبرنگار نمونه زیست محیطی کشور و فعال محیط زیست استان و به میزبانی انجمن طرفداران توسعه بندرانزلی با همراهی و همکاری آقای فرهاد رحمان زاده ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرانزلی، با حضور ورزشکاران علاقمندان به محیط زیست، نهادهای مدنی، اعضاء شورای اسلامی، شهرداری و فرماندار شهرستان بندرانزلی در سالن ارشاد اسلامی برگزار گردید.

ابتدا سرود ملی جمهوری اسلامی ایران توسط دسته موزیک نیروی دریائی نواخته شد، سپس ضمن معرفی میهمانان و تشریح اهداف این حرکت نمادین، لوحهای سپاس ودسته گلهای تهیه شده به آنان اهدا گردید، همچنین جامعه رسانه ای بندرانزلی نیز به سیاق گذشته دور، آرزوهای خود را برای محیط زیست پایدار و دریائی زنده و شاداب را در یک بطری گذاشته و به دانیال توحیدی تحویل دادند تا این پیام را به تمامی همسایگان دریای کاسپین برساند. در این مراسم آقای حرّ منصوری سرپرست گروه ضمن تشکر از استقبال گرم مردم و مسئولین شهرستان بندرانزلی، حضور نهادهای مدنی را در پویائی و حفظ محیط زیست دلگرم کننده خواند.

فک دریای خزر

دانیال توحیدی صلح و ارتقاع حفاظت محیط زیست دریای کاسپین را بزرگترین انگیزه برای پارو زدن در این ماموریت که بیش از یک ماه بطول می انجامد دانست.

در ادامه مراسم دکتر امیر شیرازی به تشریح عملیات نجات و بهبود وضعیت فکها توسط گروه امداد که همراه با نمایش فیلم و اسلاید بود پرداختند و اظهار نمودند که در این 3 هفته از آغاز ماموریت، موفق به نجات و رهاسازی 5 فک دریای کاسپین شدند.

آرش خیراندیش هم با اشاره به اینکه همه گردشگران و ورزشکاران باید آموزش های لازم زیست محیطی را ببیننده از فعالان محیط زیست حاضر در جلسه درخواست نمود تا به این ایده بپیوندند.

در خاتمه پرسشهائی از طرف حاضران در زمینه موضوعات مورد بحث در جلسه مطرح شده که پاسخهای لازم داده شد.

فک دریای خزر

شایان ذکر در ابتدای این حرکت نمادین خانم الهام سادات اصغری در دمای 8 درجه سانتی گراد با 10 کیلومتر شنای دریائی استارت زده و بقیه را آقای دانیال توحیدی با قایق پارو زنان ادامه می دهد، و در پایان این سفر نماد کنوانسیون محیط زیست و حمایت فک دریای کاسپین به قهرمان کشور آذربایجان تحویل داده می شود تا پس از عبور دریائی از کشورهای روسیه، قزاقستان و ترکمنستان به ایران باز می گردد و بدینوسیله کشورهای عضو اراده جدی خود را برای حفظ محیط زیست دریای کاسپین به دبیرخانه کنوانسیون اعلام می نمایند.

گفتنی است که تلاش مجدانه آقای فرهاد رحمان زاده ریاست محترم اداره ارشاد اسلامی که در برگزاری این مراسم همراهی نمودند قابل ستایش می باشد.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۲/۰۶
کمیسیون عمران انجمن طرفداران توسعه بندرانزلی

حفاظت از محیط زیست

فک خزری

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی